Łaźnie parowe

Temperatura panująca w łaźniach parowych podczas kąpieli waha się od 40 do 55°C, w saunie sięga 110°C. Dlatego łaźnia parowa musi być wykonana z materiałów odpornych na działanie powietrza o dużej wilgotności (100%).

 

W łaźni montuje się również pompy do rozpylania esencji zapachowych dzięki którym uzyskujemy przyjemną aromaterapię. Wystarczy 15 minutowy pobyt aby przyspieszyć przemianę materii, która w efekcie wzmacnia efekt odchudzania. Regularne wizyty w łaźni parowej powodują oczyszczanie i pielęgnację skóry. Poza tym wysoka temperatura rozszerza naczynia krwionośne, przyspiesza tętno i stabilizuje ciśnienie tętnicze.

 

W zależności od upodobań inwestora, aranżację łaźni można wykonać w konstrukcji lekkiej lub ciężkiej. Ściany, sufit i podłoże kabin o konstrukcji lekkiej wykonuje się z gotowych elementów z wysokiej jakości tworzywa sztucznego (w różnych kolorach), hartowanego szkła oraz aluminium. Ich zaletą jest niższe niż w innych typach kabin zużycie energii elektrycznej podczas pracy generatora pary. Elementy z tworzywa sztucznego, szkła lub aluminium montuje się do gładkich, wypoziomowanych powierzchni, wyłożonych płytkami ceramicznymi lub wykładziną z tworzywa sztucznego odporną na wysoką temperaturę i dla bezpieczeństwa użytkowników antypoślizgową. Konstrukcję ciężką , opartą na murowanych ściankach, wykonuje się z wodoodpornych materiałów, na przykład płytek, kamienia lub kafli ceramicznych. Tego typu rozwiązania stosuje się przede wszystkim wtedy, gdy użycie gotowych elementów, oferowanych przez wyspecjalizowanych producentów, jest niemożliwe. Tak może się zdarzyć, gdy pomieszczenie ma nietypowy kształt lub gotowe elementy nie pasują do stylu wnętrza.

 

Tylö oferuje kompletną gamę łaźni parowych zarówno do obiektów prywatnych, jak i publicznych. Ekskluzywne kabiny parowe w każdym wymiarze: od 1 do 50 kąpiących się.

Kabiny parowe Tylö wykonane są z wysokiej jakości tworzywa i dostarczone są w gotowych do montażu elementach ściennych oraz sufitowych. Sufit ma kształt kopuły. Drzwi wykonane są z hartowanego szkła.


TOP OFERTA

1000 zł zostaje u Ciebie

Zapytaj nas o cenę

Chcieliby Państwo otrzymać szczegółowy kosztorys. Prześlij zapytanie

Pogotowie kominkowe 24h

Jesteśmy zawsze gotowi pomóc. Bezpieczeństwo to dla nas priorytet. Skontaktuj się

Zastanawiasz się ?

Nie wiesz jakie rozwiązanie wybrać? Nasi specjaliści mogą pomóc. Zleć nam usługę

Oferta   Usługi   Galeria   Case Studies   Wiedza   Kontakt